TRASA USA - HAWAII

Jest to nasz absolutny HIT ! 
Wycieczka dedykowana jest dla ludzi, którzy chcą zobaczyć dziki zachód Ameryki, a następnie przenieść się w zupełnie inny świat na Polinezję. Wyspa Maui to druga co do wielkości wyspa Hawaii.

Idealne połączenie dla par w których pasażer nie koniecznie jest zapalonym motocyklistą. Na dzikim zachodzie zaliczymy takie stany jak Nevada, Arizona oraz Utah. Przejedziemy historyczna drogą Route 66, odwiedzimy Grand Canyon Colorado, przepiękny Zion Park w Utah oraz zjawiskową dolinę ognia Valley of Fire. Wspaniałe motocyklowe doznania.

Następnie przeniesiemy się na drugą co do wielkości wyspę hawajską Maui. Tam zakwaterujemy się stacjonarnie, bez konieczności zmiany hotelu przy każdym odcinku. Maui zachwyci nas swoja różnorodnością przyrody oraz wspaniałymi widokami. Lasy deszczowe, dżungla, nieliczona ilość zakrętów i wodospadów. Wspaniałe klify i zapierające dech widoki na Pacyfik. To wszystko z siodełka motocykla. Zapraszamy!

Podczas podróży będziecie mieli wrażenie, że jesteście na dwóch różnych wycieczkach i zaliczacie je, jedną po drugiej. 
Przygodę rozpoczynamy od dwudniowego pobytu w Las Vegas
Miasto będziecie zwiedzali z naszym polskojęzycznym przewodnikiem, który zaopiekuje się grupą już na lotnisku i będzie wraz z grupą aż do końca wycieczki. 
Z Las Vegas wyjeżdżamy w trasę o długości 1000 km na której odwiedzimy takie miejsca jak: 
- Hoover Dam 
- Route 66
- Grand Canyon National Park 
- Glen Canyon
- Zion National Park
- Valley of Fire

 

HAWAII

Kolejnym etapem podróży jest przelot na przepiękną hawajską wyspę Maui. 
Zakwaterowanie w 4 gwiazdkowym hotelu przy samej plaży. 
Pobyt na Maui obejmuje trzy motocyklowe wycieczki: 


Haleakala 
Poczuj się, jakbyś stał na czubku świata! Po około 2,5 h wędrówki zdobędziesz wysokość 3055 m n.p.m. Tam czekają na Ciebie zapierające dech w piersiach widoki – całe Maui rozpostarte pod twoimi stopami, a w oddali lśniące od słońca wyspy Lanai, Molokai oraz Kahoolawe na zachodzie i Mauna Kea i Mauna Loe na wschodzie. Zobaczysz także majestatyczne wulkany na Wielkiej Wyspie Hawajskiej. Pamiętaj, żeby zabrać ciepłe ubrania i aparat fotograficzny! 


Hana 
Z samego rana wyrusz na całodniową wyprawę (3 godziny w jedną stronę, ok. 60 mil), by odkryć zniewalające piękno hawajskiego krajobrazu. Na zachwycającej trasie, biegnącej przez prawdziwe lasy deszczowe, znajdują się aż 54 jednokierunkowe mosty oraz 600 zakrętów o 180 stopni. Gwarantujemy, że nie zdołasz oprzeć się pięknu panoramicznych widoków na błękitny ocean oraz szumowi fal, rozbijających się o wiecznie zmieniającą się linię brzegu. Zobaczysz ostre szczyty gór oraz wiele wysokich wodospadów i potoków. Na całej trasie nie ma żadnych stacji benzynowych – przed wyruszeniem w podróż konieczne będzie tankowanie do pełna! Zalecamy spakowanie strojów kąpielowych. 

HAWAII 2

Iao Valley + Lahaina 
Tej wycieczki nie zapomnisz do końca życia. Z Kihei czeka Cię około 40 mil malowniczej jazdy wzdłuż wybrzeża, do miejscowości Kapalua. Kolejne 35 mil to niezliczona ilość zakrętów po bardzo wąskiej, asfaltowej drodze. Uważaj – zapierające dech widoki mogą przysporzyć Cię o ból szyi! Dalej droga prowadzić będzie po klifach wznoszących się na wysokość 400 m n.p.m. Zobaczysz Dolinę Iao, którą Mark Twain opisał jako „Park Yosemite nad Pacyfikiem”. Krótkim spacerem dotrzesz na sam szczyt Iao – 686-metrową, bazaltową pozostałość po spływającej tu niegdyś wodzie. Zadumaj się wśród pięknych widoków na Wschodnie Góry Maui, poznaj zaskakujące kształty roślin w ogrodach botanicznych i Centrum Natury i daj się zaskoczyć aromatom w japoński domu herbacianym. 
Następnie wyruszymy w stronę kolonialnej miejscowości Lahaina. Czeka Cię 30 mil jazdy wzdłuż oceanu, prosto do historycznej przystani w mieście Lahaina. Ta mała miejscowość była pierwotnie miejscem zabaw hawajskiej rodziny królewskiej, a obecnie jest stolicą rozrywki na wyspie Maui. Zobaczysz tu liczne historyczne miejsca, a także odnowione budynki, restauracje, kluby nocne oraz sklepy. W drodze powrotniej pożegnasz Pacyfik niezapomnianym zachodem słońca. 
 
 

CENA WYPRAWY:

7300 $ teraz 6900 $ - kierowca 
6500 $ teraz 5900 $ - pasażer

Długość trasy: 2200 km

Czas trwania: 14 dni


W CENIE WYCIECZKI:

  • Hotele na całej trasie wycieczki, pokoje dwuosobowe,
  • 2 noce w Las Vegas,
  • Bus na całej trasie. Dla nie motocyklistów możliwość uczestniczenia w wyprawie,
  • bilety lotnicze - przelot w obie strony, wylot z wybranych lotnisk 
  • wynajęcie motocykla Harley Davidson - lub inne marki
  • wycieczka z przewodnikiem po Las Vegas,
  • pełne ubezpieczenie komunikacyjne OC, AC, (ubezpieczenie turystyczne to koszt dodatkowy o wartości $75 za osobę za cały okres pobytu),
  • odbiór z lotniska i przewóz na lotnisko,
  • opieka rezydenta i przewodnika mówiących po polsku. 

CENA WYPRAWY NIE OBEJMUJE:

- wyżywienia
- paliwa do motocykla.