TRASA USA / HAWAII - 14 dni dookoła świata

Jest to nasz absolutny HIT ! 
Wycieczka dedykowana jest dla ludzi, którzy chcą zobaczyć jak najwięcej miejsc w USA i na Hawajach. Idealne rozwiązanie dla małżeństw i rodzin, gdzie nie wszyscy chcą przemierzać setki kilometrów motocyklami. 
Podczas podróży będziecie mieli wrażenie, że jesteście na wielu róznych wycieczkach i zaliczacie je, jedną po drugiej. 
Przygodę rozpoczynamy od trzydniowego pobytu w Nowym Jorku
Manhattan będziecie zwiedzali z naszy poskojęzycznym przewodnikiem, który zaopiekuje się grupą już na lotnisku w New York City i będzie wraz z grupą aż do końca wycieczki. 
Kolejnym etapem podróży jest Las Vegas! Już drugiego dnia wyjeżdżmy trasę o długości 1000 km na której odwiedzimy takie miejsca jak: 
- Hoover Damm 
- Route 66: Hackberry, Seligman, Williams 
- Grand Canyon National Park 
- Horseshoe Band
- Glen Canyon
- Zion National Park
- Valley of Fire

 

HAWAII

Kolejnym etapem podróży jest przelot na przepiękną hawajską wyspę Maui. 
Zakwaterowanie w 4 gwiazdkowym hotelu przy samej plaży. 
Pobyt na Maui obejmuje trzy motocyklowe wycieczki: 


Haleakala 
Poczuj się, jakbyś stał na czubku świata! Po około 2,5 h wędrówki zdobędziesz wysokość 3055 m n.p.m. Tam czekają na Ciebie zapierające dech w piersiach widoki – całe Maui rozpostarte pod twoimi stopami, a w oddali lśniące od słońca wyspy Lanai, Molokai oraz Kahoolawe na zachodzie i Mauna Kea i Mauna Loe na wschodzie. Zobaczysz także majestatyczne wulkany na Wielkiej Wyspie Hawajskiej. Pamiętaj, żeby zabrać ciepłe ubrania i aparat fotograficzny! 


Hana 
Z samego rana wyrusz na całodniową wyprawę (3 godziny w jedną stronę, ok. 60 mil), by odkryć zniewalające piękno hawajskiego krajobrazu. Na zachwycającej trasie, biegnącej przez prawdziwe lasy deszczowe, znajdują się aż 54 jednokierunkowe mosty oraz 600 zakrętów o 180 stopni. Gwarantujemy, że nie zdołasz oprzeć się pięknu panoramicznych widoków na błękitny ocean oraz szumowi fal, rozbijających się o wiecznie zmieniającą się linię brzegu. Zobaczysz ostre szczyty gór oraz wiele wysokich wodospadów i potoków. Na całej trasie nie ma żadnych stacji benzynowych – przed wyruszeniem w podróż konieczne będzie tankowanie do pełna! Zalecamy spakowanie strojów kąpielowych. 

HAWAII 2

Iao Valley + Lahaina 
Tej wycieczki nie zapomnisz do końca życia. Z Kihei czeka Cię około 40 mil malowniczej jazdy wzdłuż wybrzeża, do miejscowości Kapalua. Kolejne 35 mil to niezliczona ilość zakrętów po bardzo wąskiej, asfaltowej drodze. Uważaj – zapierające dech widoki mogą przysporzyć Cię o ból szyi! Dalej droga prowadzić będzie po klifach wznoszących się na wysokość 400 m n.p.m. Zobaczysz Dolinę Iao, którą Mark Twain opisał jako „Park Yosemite nad Pacyfikiem”. Krótkim spacerem dotrzesz na sam szczyt Iao – 686-metrową, bazaltową pozostałość po spływającej tu niegdyś wodzie. Zadumaj się wśród pięknych widoków na Wschodnie Góry Maui, poznaj zaskakujące kształty roślin w ogrodach botanicznych i Centrum Natury i daj się zaskoczyć aromatom w japoński domu herbacianym. 
Następnie wyruszymy w stronę kolonialnej miejscowości Lahaina. Czeka Cię 30 mil jazdy wzdłuż oceanu, prosto do historycznej przystani w mieście Lahaina. Ta mała miejscowość była pierwotnie miejscem zabaw hawajskiej rodziny królewskiej, a obecnie jest stolicą rozrywki na wyspie Maui. Zobaczysz tu liczne historyczne miejsca, a także odnowione budynki, restauracje, kluby nocne oraz sklepy. W drodze powrotniej pożegnasz Pacyfik niezapomnianym zachodem słońca. 
 
 

CENA WYPRAWY:

6900 $ - kierowca 
5900 $ - pasażer

 

Długość trasy: 2200 km

Czas trwania: 14 dni


W CENIE WYCIECZKI:

  • Hotele na całej trasie wycieczki, pokoje dwuosobowe, (Jedno osobowe dostępne za dopłatą)
  • 2 noce w Las Vegas,
  • Bus na całej trasie. Dla nie motocyklistów możliwość uczestniczenia w wyprawie,
  • bilety lotnicze - przelot w obie strony, wylot z lotnisk WAW, WRO, KRK, POZ, GDA, SZZ
  • wynajęcie motocykla Harley Davidson - lub inne marki
  • wycieczka z przewodnikiem po Las Vegas, New York City, Honolulu
  • pełne ubezpieczenie komunikacyjne OC , AC, (ubezpieczenie turystyczne to koszt dodatkowy o wartości $75 za osobę za cały okres pobytu),
  • odbiór z lotniska i przewóz na lotnisko,
  • opieka rezydenta i przewodnika mówiących po polsku. 

CENA WYPRAWY NIE OBEJMUJE:

- wyżywienia
- paliwa do motocykla.